Infolinia Szczecin: 500 350 920   Informacje Gliwice: 512 707 503     E-mail: sklep@euroczystosc.pl

Vario

Maszyny czyszczące Vario, to jedna z nazw, która określa duże urządzenia czyszczące, posiadające swój napęd. Urządzenia te sprawdzają się np. w magazynach, halach produkcyjnych lub centrach handlowych.

Dlaczego warto zakupić urządzenie Vario?

Jeżeli powierzchnia do czyszczenia jest bardzo duża lub ma nieregularne kształty lub np. stoją na niej regały, wtedy urządzenia takie jak Vario stają się idealnym narzędziem do wyczyszczenia takiej posadzki. Większość z nich posiada regulację szerokości czyszczenia, co znacznie ułatwia manewrowanie np. między nierównymi alejkami. Dodatkowo własny napęd pozwala na łatwe czyszczenie nierównej powierzchni, np. kiedy występują podjazdy.

Urządzenia czyszczące prowadzone lub z fotelem dla operatora

W zależności od wielkości posadzki lub preferencji, urządzenia z własną trakcją, czyli napędem dostępne są w wersji klasycznej, czyli prowadzonej przez operatora. Najpopularniejszymi są Numatic TTV 5565 lub TGB 6055 T.

Większa tego typu urządzeń czyli z fotelem dla operatora, to niezwykła wygoda i komfort użytkowania i dodatkowe zalety, takie jak regulacja czyszczenia, regulacja docisku szczotek itd. Najczęściej wybierane urządzenia tej kategorii, to Numatic TTV 678 lub Cleanfix RA Sauber 500.

Gdzie używane są Vario?

Najczęściej możemy spotkać je na dużych obiektach, takich jak duże magazyny, hale, większość obiektów handlowych takich jak galerie i centra, supermarkety, garaże podziemne czy podłogi o nieregularnych kształtach lub z wzniesieniami zjazjami.