Infolinia Szczecin: 500 350 920   Informacje Gliwice: 512 707 503     E-mail: sklep@euroczystosc.pl

Wózek do sprzątania

Wózki do sprzątania — jaki wózek warto wybrać?

Kompletując ofertę naszego sklepu, staraliśmy się przeanalizować potrzeby i wymagania klientów, którzy korzystają z wózków do sprzątania. A potrzeby te są różne, w zależności od tego, co jest obiektem sprzątania i w jakich warunkach wykorzystywany ma być dany wózek sprzątający. Naszymi klientami są właściciele przedsiębiorstw, magazynów, hal produkcyjnych. Wózki trafiają do szpitali, przychodni, aptek, biurowców, szkół. Ze sprzętu korzystają, oferujące swoje usługi, profesjonalne firmy sprzątające. Katalog zapotrzebowania na wózki jest więc spory. Nasi klienci mają szansę na wybór takiego sprzętu, który będzie najlepiej sprawdzał się w danej firmie czy instytucji. Dokonując wyboru konkretnego wózka, dobrze jest uwzględniać specyfikę jego późniejszej pracy. Odpowiadając więc na pytanie, jaki wózek warto wybrać, wózek do sprzątania dwuwiaderkowy, czy może jednowiaderkowy? Postawić warto na taki sprzęt, który optymalnie spełnia wymagania osób z niego korzystających, bo tylko wówczas praca z nim będzie efektywna.

Jakie rodzaje wózków do sprzątania wyróżniamy?

Nasze wózki do sprzątania oferujemy w następujących kategoriach:

Jedno- lub dwuwiaderkowe, wózki serwisowe, wózki do segregacji oraz wózki do dezynfekcji i mycia. Każda z tych kategorii ma swoje zalety. Poniżej pokrótce przybliżamy najważniejsze cechy każdej z wymienionych wersji.

Wózki jednowiaderkowe

Jednowiaderkowe wózki mają niewielkie rozmiary i wyposażone są, jak sama nazwa wskazuje, w jedno wiaderko. W nim zaś znajduje się specjalna przegroda, która oddziela czystą wodę od wody brudnej. Dzięki przegrodzie możliwe jest wypłukanie mopa w niezabrudzonej wodzie, pomimo tego, że mowa o tylko jednym pojemniku na ciecz. Niektóre wózki jednowiaderkowe wyposażone są też w wyciskarkę ułatwiającą pozbywanie się brudnej wody z mopa. Ze względu na stosunkowo niewielkie gabaryty, ten rodzaj wózka sprawdza się również do użytku domowego.

Wózki dwuwiaderkowe

Dwa wiaderka, charakterystyczne dla tej kategorii, pozwalają na wygodny dostęp do wody czystej i swobodne odciskanie wody brudnej z mopa w osobnym wiaderku. Wózek do mycia podłóg wyposażony w dwa wiaderka idealnie nadaje się do czyszczenia pomieszczeń małych i średnich. Dodatkowo doposażyć można go w różnego rodzaju kuwety, co sprawia, że czyszczenie jest jeszcze wygodniejsze.

Wózki serwisowe

Nasze wózki serwisowe wyposażone są w wiaderka na wodę czystą, brudną oraz dodatkowe akcesoria, które mogą ułatwić serwis, np. uchwyty na worki albo mopa. Wózek serwisowy najczęściej używany jest przez personel sprzątający jako narzędzie pomocne w wykonywaniu obowiązków czyszczenia danych pomieszczeń, np. podczas serwisowania prywatnych biur czy pomieszczeń w budynkach użyteczności publicznej.

Wózki do segregacji

Wózki do segregacji stworzone są, jednej strony, z myślą o korzystaniu z nich w hotelach, szpitalach, klinikach itp. Wózek hotelowy do sprzątania nadaje się do segregacji pościeli czy ręczników dla gości hotelowych. Podobnie w szpitalach, gdzie segreguje się tekstylia pacjentów. Z drugiej strony, świetnie sprawdzi się jako pojemnik do segregacji wszelkich innych odpadów — np. śmieci komunalnych, które sortować trzeba ze względu na surowiec. W celu ułatwienia segregacji można doposażyć wózek w klapy lub worki w różnych kolorach. Wstępnie posegregowane odpady można w łatwy sposób umieścić następnie w zbiorczym pojemniku na śmieci danej frakcji.

Wózki do dezynfekcji i mycia

Wózek do sprzątania z hermetycznie zamykanymi wiaderkami nadaje się bardzo dobrze do czyszczenia miejsc o podwyższonym standardzie czystości. Wózki te zwykle posiadają specjalny system dozowania chemii dezynfekującej i tak zwane mopy jednego kontaktu, czyli najczęściej płaskie mopy kieszeniowe, które impregnuje się środkiem dezynfekującym.

Praktyczne wózki do sprzątania w szkole

W naszym sklepie można zakupić profesjonalne sprzęty, które idealnie sprawdzą się jako wózki do sprzątania w szkole. W przypadku dużych budynków szkolnych polecamy wózki, które pozwalają na przewożenie w dużej ilości niezbędnych akcesoriów, jak ręczniki papierowe, rolki papieru toaletowego, mydła czy inne niezbędne rzeczy. Wózek wyposażyć można w zamykane pojemniki, aby chemia nie dostała się w niepowołane ręce szkolnej młodzieży. Jako że szkole znajduje się wiele pomieszczeń — korytarze, klasy, toalety, stołówki — poleca się duże wózki serwisowe, które sprawdzają się szczególnie wówczas, kiedy do czynienia mamy z koniecznością uprzątnięcia bardzo zróżnicowanej powierzchni naraz. Wytrzymały materiał, z którego wyprodukowane są wózki serwisowe, odporny jest na uszkodzenia mechaniczne — uderzenia, kopanie itp.

Czym kierować się przy wyborze wózka do sprzątania?

Pierwszym kryterium przy wyborze wózka do sprzątania jest charakter sprzątanego obiektu, a nawet poszczególne różnice między podobnymi obiektami. Wózki dla sprzątaczek niewielkiego motelu, gdzie są wąskie korytarze i małe pokoje, będą miały inne gabaryty i nieco inne cechy niż wózki hotelowe do sprzątania dużych hoteli, gdzie korytarze wyłożone są dywanami i wykładzinami, co wymusza też wzgląd np. na rodzaj kół w wózku.

Drugie kryterium dotyczy charakteru zabrudzeń. Mocne zabrudzenia będą wymagały raczej wózków dwuwiaderkowych, aniżeli tych z jednym wiaderkiem z przegrodą. Te pierwsze mogą sprawdzić się w tym przypadku lepiej.

Trzecim aspektem jest budżet, w ramach którego rozpatrywany jest zakup wózka. Warto zaznaczyć, że oferowane przez nas wózki to bardzo korzystny stosunek ceny do jakości. O wysoką klasę dbają producenci wózków — angielska firma Numatic, jeden z największych producentów profesjonalnego sprzętu do sprzątania i włoska marka z długimi tradycjami, firma TTS.