Infolinia: 500 350 920     E-mail: sklep@euroczystosc.pl

Odkurzacze Numatic Henry - czym się różnią w 2020 roku

Odkurzacz Henry i jego rodzina

W ciągu minionych 40 lat obserwowaliśmy rozwój serii. Stopniowo pojawiały się coraz nowsze modele Numatic i coraz bardziej zróżnicowane pod względem spełniania oczekiwań przyszłych użytkowników. Każdy nowy odkurzacz Numatic otrzymywał inne imię i w ten sposób rodzina powiększyła się m.in. o modele Hetty, Charles, George, James i ich warianty. Każdy wyprodukowany przez firmę Numatic odkurzacz przemysłowy wyspecjalizowany jest w innym zakresie prac porządkowych, np. zbierania sierści zwierząt czy odkurzania „sucho mokro”. Różnią się one także pod względem wielkości powierzchni, dla których są przeznaczone. Co kryje się pod sympatycznym uśmiechem i czym się odznaczają produkowane przez firmę Numatic odkurzacze? Prezentujemy wybrane modele z tej popularnej serii.

Numatic Henry odkurzacz - czerwony

To jedno z bardziej długowiecznych urządzeń. Wciąż można kupić modele, które weszły na rynek 40 lat temu. Współczesne są cichsze w użyciu i bardziej energooszczędne; standardowo mają klasę efektywności energetycznej A. Model Numatic Henry HVR 200 znany jest i ceniony przez klientów na całym świecie. Nadaje się do użycia zarówno w domu, jak i w biurze. Ma wbudowany system oszczędzania energii AutoSave, dzięki któremu jest tańszy w eksploatacji. Utrzymanie pyłów wewnątrz zapewnione jest przez system filtrujący Gigant Tritex, a wyższą wydajność filtracji gwarantują worki do odkurzacza Numatic HepaFlo. Ma to duże znaczenie w aspekcie użytkowania przez alergików. Urządzenie może być wykorzystywane w pomieszczeniach o różnej powierzchni, bowiem wyposażone jest w kabel o długości 10 metrów z systemem łatwego zwijania.

Odkurzacz Henry Wash – niebieski

Do sprzątania na mokro przeznaczone są odkurzacze piorące Numatic, np. Numatic Henry Wash HVW 370. Jest to urządzenie o konstrukcji modułowej, umożliwiającej uzyskanie optymalnych parametrów pracy. Może być zastosowany do prania dywanów i wykładzin dywanowych, mebli tapicerowanych, tapicerki samochodowej, a także do czyszczenia na mokro powierzchni twardych, jak lastryko czy gres. Posiada energooszczędną konstrukcję, a jego siła ssania jest stała, bez względu na stopień napełnienia pojemnika.

Więcej o tym, w jaki sposób należy prać dywany i tapicerki pisaliśmy tutaj.

Odkurzacz Numatic Hetty – różowy

Jest to odkurzacz, uznawany za „młodszą siostrę” Henry’ego. To profesjonalne urządzenie przeznaczone jest do sprzątania w mieszkaniach, domach i w obiektach o niewielkiej powierzchni.

Numatic Hetty HET 200-12 ma wymiary mniejsze niż Henry, choć posiada większość jego funkcji: system filtrujący Gigant Tritex, dziesięciometrowy przewód z systemem łatwego zwijania, worki Numatic HepaFlo, system oszczędzania energii AutoSave. Doskonale radzi sobie z różnymi zabrudzeniami, dobrze usuwa sierść z dywanów i mebli. Dzięki mniejszym gabarytom urządzenie jest łatwiejsze w przechowywaniu.

Odkurzacz Numatic George – zielony

Odkurzacz piorący Numatic George GVE 370 jest napopularniejszym modelem w swojej klasie. Jest solidnie wykonany, posiada opcję pracy na sucho. Dzięki niewielkim rozmiarom i ciężarowi (niespełna 9 kg) może być łatwo przenoszony, co ma znaczenie w przypadku świadczenia usług u klienta. Nadaje się dla firm sprzątających, myjni samochodowych, do prania dywanów i wykładzin dywanowych, wszelkich tapicerek – meblowych i samochodowych.

Model ten posiada filtr z zaworem pływakowym; po zapełnieniu zbiornika brudną wodą odcinane jest ssanie. Jest to proste i skuteczne zabezpieczenie silnika przed zalaniem wodą.

W standardowym wyposażeniu urządzenia znajdują się różnorodne akcesoria Numatic, m.in. zestaw rur nierdzewnych i wąż ssący, dzięki którym George może pracować jako odkurzacz ekstrakcyjny, komplet natryskowy, ssawka Numatic 300 mm do zbierania wody, ssawki z włosiem, itp. Jest również uchwyt ścienny na rurę teleskopową, który można zamocować na ścianie lub w szafie. Doskonale zaopatrzony przez firmę Numatic sklep oferuje również dla tego modelu worki do odkurzania na sucho – Numatic NVM-2BH. Są one znacznie bardziej skuteczne niż worki papierowe, ponieważ zatrzymują cząsteczki pyłu o średnicy nawet 0,3 μm. W związku z tym, ten odkurzacz piorący Numatic jest przyjazny dla alergików podczas pracy na sucho.

Odkurzacz Numatic Charles – niebieski

Jest to odkurzacz przemysłowy do pracy na sucho oraz na mokro – do zbierania wody i osuszania powierzchni. Przeznaczony jest do pracy na powierzchniach małych. Silnik o przemysłowych parametrach umożliwia długie użytkowanie bez konieczności przerw. Przewód zasilający jest zwijany ręcznie.

Numatic CVC 370/2 Charles jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, gdyż wykonany jest z materiałów o ponadprzeciętnej wytrzymałości. Dzięki energooszczędnemu silnikowi nie pobiera wiele prądu. Jest też ekonomiczny – jego worki mają pojemność nawet trzykrotnie większą niż worki do zwykłych odkurzaczy. Odznacza się dużą siłą ssącą. Wyposażony jest w zawór pływakowy, zabezpieczający silnik przed zalaniem po zapełnieniu zbiornika wodą.

W standardowym wyposażeniu znajdują się m.in.: wąż, rury – proste i wygięte, ssawki do pracy na sucho i na mokro, szczotki, redukcja i worek. Charles nadaje się do sprzątania większych obiektów, jak szkoły, hotele, pensjonaty, biura.

<

Odkurzacz Numatic NVH 180-11

Jest to profesjonalny odkurzacz do zbierania suchych zanieczyszczeń. Przeznaczony jest do pracy w hotelach, biurach, sklepach, itp. Może pomieścić 8 litrów suchych zanieczyszczeń. Jego prosta budowa sprawia, że wymiana worka jest wyjątkowo łatwa. Urządzenie ma wytrzymałą obudowę, a jego głowica jest bezpiecznie osadzona, co znacznie wydłuża żywotność odkurzacza. Na głowicy znajduje się specjalne miejsce do nawijania kabla, dzięki czemu dostęp do niego jest nieograniczony i użytkownik może go wymienić samodzielnie w razie uszkodzenia. Model przeznaczony jest do odkurzania powierzchni małych i średnich, jak biura, niewielkie firmy, gabinety, przedszkola czy pomieszczenia gospodarcze. Jest to najtańszy odkurzacz firmy Numatic do pracy na sucho.

Turboszczotka Numatic

Numatic oferuje dwa rodzaje turboszczotki:

Numatic AiroBrush – nadająca się do zastosowania do wszystkich odkurzaczy z rodziny Henry lub każdego odkurzacza Numatic z mocowaniem na rurę o średnicy 32 mm. Turboszczotka ta ma szerokość 290 mm. Współpracując z turbiną ssącą Numatic HEM®, która wytwarza wysokie podciśnienie, doskonale wyczesuje dywany, wykładziny i chodniki z dłuższym włosem. Duża szerokość umożliwia szybkie zebranie zabrudzeń z dużej powierzchni

Numatic HairoBrush – podobnie jak AiroBrush, przystosowana jest do współpracy z każdym urządzeniem z rodziny Numatic Henry. Różni się od niej szerokością – ma 190 mm, oraz przeznaczeniem – wyprodukowana została specjalnie z myślą o czyszczeniu dywanów, wykładzin i mebli tapicerowanych z sierści zwierząt domowych. Radzi sobie również z włosami. Można z jej pomocą czyścić również legowiska psów i kotów w domu. Mniejsze rozmiary umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc, gdzie najczęściej gromadzą się kłęby sierści, np. pod szafą lub kanapą.

Worki Hepa-Flo do odkurzaczy

Firma Numatic oferuje opatentowane przez siebie worki Hepa-Flo do odkurzaczy, gromadzące suche zanieczyszczenia. Wykonane są z trzywarstwowej włókniny filtrującej z systemem higienicznego zamykania, który znacznie poprawia filtrowanie powietrza. System ten polega na zastosowaniu uszczelki silikonowej, przylegającej do rury wpustowej. Ponadto każdy worek wyposażony jest w plastikową zatyczkę, która zabezpiecza przed wysypaniem się zawartości worka podczas wymiany. Dzięki takiej konstrukcji worka odkurzacz nie traci mocy ssania w miarę napełniania, jak ma to miejsce przy workach papierowych.

Obliczono, że worki Hepa-Flo zatrzymują nawet siedmiokrotnie więcej zanieczyszczeń i kurzu, niż tradycyjne worki papierowe. Dzięki temu odkurzacze z rodziny Henry nadają się do użytkowania również przez alergików.

Jaki odkurzacz wybrać?

Wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Przed dokonaniem wyboru odpowiedniego modelu należy odpowiedzieć na pytania: dom, mieszkanie czy firma, rodzaj/rodzaje powierzchni do czyszczenia, na sucho czy na mokro, czy w domu są zwierzęta, czy ktoś z domowników jest uczulony na kurz, itp. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości można skontaktować się z nami, a udzielimy wyczerpujących odpowiedzi i poinformujemy o warunkach dostawy, gwarancji (np. czy udzielana jest dodatkowa gwarancja na części zamienne) oraz jak działa serwis firmowy.