Infolinia: 500 350 920     E-mail: sklep@euroczystosc.pl

Czym wyczyścić klej do piłki ręcznej?

Pokrycie piłki klejem sprawia, iż lepiej trzyma się ona w dłoniach, dzięki czemu nie wyślizguje się z rąk i pozwala na wykonanie precyzyjnego rzutu. Jednak resztki tego kleju zostają na piłce, jak i na boisku. Aby piłka była wciąż w dobrym stanie, należy ją dokładnie oczyścić. Możemy to zrobić za pomocą mydła i ciepłej wody lub soku z cytryny, jednak jest to bardzo czasochłonne i wymaga dużego wkładu pracy, a efekt nigdy nie jest w 100% zadowalający. Z pomocą przychodzi preparat Trimona. Istnieją różne warianty tego preparatu np.

  • Trimona koncentrat I jest przeznaczony do czyszczenia podłóg w halach sportowych. Można go rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:7, w zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni. Nie ma przeszkód, aby użyć go w maszynach czyszczących. 
  • Trimona Koncentrat II-jest idealny do czyszczenia bardzo zanieczyszczonych powierzchni, jednak nie możemy nim umyć drewnianej posadzki. Można go rozcieńczyć w proporcji 1:30, w zależności od stopnia zabrudzenia.
  • Trimona TN-2 - idealnie sprawdza się w usuwaniu resztek kleju z podłóg w halach sportowych. Środek ten używany jest w większości ligowych zespołów i narodowych reprezentacjach narodowych.
  • Trimona Linoclean-w swoim składzie nie zawiera alkoholu, dzięki czemu może być stosowany do delikatnych powierzchni. Nie niszczy łączeń. Środek służy do usuwania świeżych i zaschniętych plan pozostawionych po wszystkich profesjonalnych klejach do gry w piłkę ręczną. Jest przetestowany dermatologicznie, a co za tym idzie, nie pozostawia nieprzyjemnych zapachów, powodujących mdłości i zawroty głowy, w przeciwieństwie do innych środków czystości, które zawierają alkohol.

 

Produkty Trimona znajdują się tutaj